inventor
 
 

 Inventor نرم افزار CAD است که توسط Autodesk برای مدل سازی مکانیکی سه بعدی، شبیه سازی، تجسم و مستندسازی توسعه یافته است. Inventor با ترکیب طرح های 2D و 3D را در یک محیط گرافیکی نمایش داده و تصویری از قطعه ایجاد می کند که به کاربران اجازه می دهد تا شکل، تناسب و عملکرد آن را قبل از ساخته شدن بررسی کنند. Autodesk Inventor شامل ابزارهای پارامتریک، ویرایش مستقیم و مدل سازی Free Form و همچنین قابلیت های خروجی اسناد CAD در فرمت های کامپیوتری استاندارد DWG (Drawing) خود می باشداین نرم افزار به طور مستقیم با SolidWorks ، Solid Edge و Creo رقابت می کند .

این محصول اولین بار در سال 1999 برای عموم عرضه شد. با این حال، قبل از به وجود آمدن، Autodesk ابزار پارامتریک سه بعدی خود به نام Designer را داشت که بعداً به یک ابزار طراحی Mechanical desktop  تبدیل شد. علیرغم توانایی‌هایش، حتی به سالیدورکس هم نزدیک نشد، در عوض، Autodesk به دنبال ایجاد یک رقیب در قالب Autodesk Inventor بود.

Figure A

Inventor با تقسیم بندی داده های گرافیکی از داده های مدل، مجموعه های پیچیده را در کوتاه ترین زمان بارگذاری می کند. به طور خلاصه، گرافیک قطعه را قادر می‌سازد تا به‌طور مجزا و به دور از مواد و داده‌های هندسی بارگذاری شود. به جرات می توان گفت، این ویژگی ها «انقلابی در جریان کار مهندسی بودند».

در کمترین زمان، Autodesk Inventor به آرامی شروع به رسیدن به رقیب اصلی خود: SolidWorks Dassault کرد. در واقع، امروز هم به همین شکل پابرجاست.

کاری که Autodesk Inventor انجام می دهد